24-186766
£114.68 £205.92 You Save 44.31% (£91.24) * All prices include 20% UK VAT. Final tax will be calculated at checkout based on your shipping address.
CAR FITMENT
NISSAN TITAN 5.6 4WD (09/06-) 236 kW without roadworthy certificate; Lifting ca. [mm] 0-25 mm Length 2 [mm]: 635
NISSAN TITAN 5.6 4x4 (10/03-) 227 kW without roadworthy certificate; Lifting ca. [mm] 0-25 mm Length 2 [mm]: 635
NISSAN TITAN 5.6 FLEX 4WD (09/07-) 236 kW without roadworthy certificate; Lifting ca. [mm] 0-25 mm Length 2 [mm]: 635
NISSAN TITAN 5.6 Flex-Fuel 4WD (10/03-12/06) 227 kW without roadworthy certificate; Lifting ca. [mm] 0-25 mm Length 2 [mm]: 635
| Part Number | 24-186766 |
| Utility No | BE5-D186 |
| Fitting Position | Rear Axle |
| Type | Gas Pressure |
| Design | Absorber does not carry a spring |
| Mounting Type | Top eye Bottom eye |
| Length 2 [mm] | 635 mm |
| Length (Comp.) | 15.79" |
| Length (Ext.) | 25.00" |
| Length (Trav.) | 9.21" |
| Mounts (Upper) | Eye 14mm |
| Mounts (Lower) | Eye 14mm |